mgr Maciej Bych

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta

Jak będzie przebiegać moje pierwsze spotkanie z dietetykiem?

Poradnia Fit Dietetyk w Oławie i Wrocławiu dokłada wszelkich starań, aby atmosfera podczas rozmowy z Dietetykiem była miła, interesująca i merytoryczna. W pierwszej kolejności Dietetyk przeprowadzi wywiad aby uzyskać jaki najwięcej informacji służących do postawienia trafnej diagnozy występującego problemu z jakim przychodzisz. W tym celu zostanie także wykonany specjalistyczny pomiar masy ciała i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. Dzięki uzyskanym wynikom pomiarowym oraz przeanalizowaniu Twojej sytuacji dowiesz się w jaki sposób, dzięki jakim rozwiązaniom i w jakim czasie uzyskasz swój upragniony cel.

Szczegółowa analiza takich czynników jak:

• Twoje upodobania żywieniowe

• Aktualny stan zdrowia

• Wyniki badań laboratoryjnych

• Przebyta choroby

• Zażywane leki

• Styl życia

pozwoli na opracowanie w Poradni Fit Dietetyk spersonalizowanego programu żywieniowego.

Tego typu wywiad zajmie trochę czasu dlatego warto zarezerwować sobie na wizytę w Poradni Fit Dietetyk w Oławie około 45 minut.

Czy już na pierwszej wizycie otrzymam dietę?

W tej kwestii należy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.  Przekazana przez ciebie duża ilość informacji, musi być teraz dokładnie przemyślana i przeanalizowana, tak aby opracowany program dietetyczny był zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. Praca nad przygotowaniem twojego programu zajmie jeszcze sporo czasu, ale dzięki temu będzie pewność, że stworzony program jest dla ciebie idealnie dobrany.

W niektórych przypadkach będzie konieczność podjęcia konsultacji ze specjalistami innych dziedzin medycyny, szczególnie, jeżeli problemem są dodatkowe kłopoty zdrowotne. Jak widzisz nie jest to proste i łatwe, zatem na przygotowanie takiego programu potrzebujemy średnio kilka dni. W celu otrzymania kompletnych materiałów musisz umówić się na jeszcze jedno krótkie spotkanie, na którym otrzymasz wszystkie niezbędne wyjaśnienia i wskazówki. Można powiedzieć, ze twoje pierwsze spotkanie będzie rozłożone na dwa etapy.

POKAŻ