mgr Maciej Bych

Rekomendacje

Przestał tyć i zaczął żyć

30 kg w jeden rok Mężczyzna 19 października, 2016

Od sceptyka do fanatyka. Dokładnie tak wyglądała życiowa przemiana Wojtka. A zaczeło się od...

Wojtek zgłosił się do publicznego projektu „Przestań tyć zacznij żyć”, którego organizatorem była Poradnia FitDietetyk w Oławie. Jednym z punktów regulaminu projektu było zezwolenie na upublicznianie wyników akcji oraz comiesięczna relacja fotograficzna. Wojtek z obawy przed niepowodzeniem nie wyraził zgody i wybrał równoległy projekt płatny.

W grupie stanowił stanowisko opozycyjne, należał to grupy sceptycznie podchodzącej do założonych sukcesów. Bardzo ciężko szło mu na zajęciach fizycznych jednak bardzo solidnie zmieniał nawyki żywieniowe. Już po pierwszym miesiącu zrzucił blisko 8kg, co pozwoliło mu bardziej uwierzyć w siebie. Startowa waga wojtka wynosiła 152,4 kg i 39,6% tkanki tłuszczowej a końcowa po 3 miesięcznej akcji 128,8kg i 26,1% tkanki tłuszczowej. Wspaniały wynik zmienił jego podejście do życia. Jest z nami do dnia dzisiejszego. Pozostał aktywny i zdrowszy a warto dodać, że ma cukrzycę II stopnia a dzięki regularnej aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie funkcjonuje w pełni jak zdrowy człowiek.

Serdecznie gratulacje dla Wojtka, którego słowa wypowiedziane w marcu zapamiętam do dziś „to jest niemożliwe ze ja mogę na kijkach przejść 2km”a 2 maja 2015 roku staje na podium w wyścigu Nordic Walking w maratonie Jelcz-Laskowice.

Odchudzanie to nie tylko zmiana masy ciała, to metamorfoza mentalna. Warto ją przejść i żyć lżej, przyjemniej, pełniej.

POKAŻ